Vieni teigia, kad fotografija – tai profesija. Kiti – kad tai akimirkos įamžinimas, sustabdymas. Tikriausiai ir vieni, ir kiti teisūs…

Mums fotografija – ieškojimas ir atradimo džiaugsmas. Akimirkos atradimo džiaugsmas. Ir bandymo ją bent trumpam sustabdyti.

Mums fotografija – stebuklas, nes ja galima pasakoti istorijas. Savo ir kitų, sutiktų kelyje. Daiktų ir supančios aplinkos.

Mums fotografija – tai išraiškos priemonė, įrankis, kuriuo gali išraižyti savo mintis, išsakyti idėjas.

Kaip teigė Henris Cartier-Bressonas, fotografuoti nėra lengvas užsiėmimas, bet ir “pamatyti” bei „žiūrėti” nėra lengva.

Nors aktyviai fotografuojame daugelį metų, tačiau nuolat esame mokymosi kelyje – stebime, bandome, ieškome, stengiamės visų matytus vaizdus pamatyti ir pajusti naujai, savaip, nes manome, kad fotografija turi provokuoti, o ne pasakoti tai, ką visi ir taip žino. Nereikia jokios magijos, didelių pastangų norint  atvaizduoti kažkokį atvaizdą fotografijoje. Magija reikalinga siekiant pamatyti tą atvaizdą naujoje šviesoje. Kita vertus, kartais reakcija -  laiku pamatytas vaizdas ir nuspaustas užrakto mygtukas – suteikia tą lemiamo momento ir lemiamo kadro jausmą.

Sukūrėme šią svetainę ne tik norėdami parodyti savo darbus, išlauktus ar pagautus netikėtus momentus, bet ir pasidalinti įspūdžiais bei patirtimi, suteikti reikalingos informacijos.

Pasak H.C.Bressono, gera nuotrauka yra nuotrauka, į kurią žiūrima ilgiau nei sekundę, todėl, dėkodami, kad apsilankėte mūsų puslapyje, linkime daug turiningų sekundžių…

RDfoto.lt